KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15554282
nr 1555 4282
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Träddunge. Signerad, daterad -36. Olja på pannå, 23x37 cm, yttermått inklusive ram: 41x53 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 14 augusti 2023
kl 18:02:42
1.000 kr
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
Esther Kjerner
Läs mer om Esther Kjerner